Grzegorz Pluciński Ukończył program MBA o profilu HR na Akademii Leona Koźmińskiego oraz Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego. Od 1996 roku związany z obszarem rekrutacji i doradztwa personalnego w wiodących firmach polskich i międzynarodowych.

Specjalizuje się w doradztwie w rozwoju kariery, rekrutacji na stanowiska menedżerskie i sprzedażowe oraz w ocenie kompetencji metodą Assessment/Development Centre.

Zrealizował ponad 100 projektów rekrutacyjnych na stanowiska o różnym profilu (sprzedaż, marketing, HR, finanse, IT, logistyka) dla wiodących firm polskich i zagranicznych z różnych branż (m.in. FMCG, IT, telekomunikacji, handlu detalicznego, ubezpieczeń, mediów, branż technicznych oraz budownictwa), ocenę kompetencji ponad 500 osób metodą Assessment Centre lub Development Centre wraz z udzieleniem im informacji zwrotnej dotyczącej przeprowadzonej oceny a także ponad 100 sesji doradztwa w rozwoju kariery.

Realizował projekty rekrutacji i oceny kompetencji m.in. dla: Aviva, Coca-cola, Colgate-Palmolive, Consolis, Canon, Carrefour, Empik, Kajima, Mars, Microsoft, Tikkurila, Carrefour, Quest Software, Walt Disney, PriceWaterhouse Coopers, Grupa PWN, Grupa TP, PZU, Rockwool, Huawei a także usługi doradztwa w rozwoju kariery dla wielu menedżerów wyższego szczebla, w tym dyrektorów zarządzających oraz prezesów i członków zarządów.
Podjąłem współpracę z doradcą kariery ponieważ pracując wiele lat u jednego pracodawcy nie miałem świadomości w jaki sposób poruszać się na rynku pracy. Wspólnie z Panem Grzegorzem opracowaliśmy profesjonalne dokumenty aplikacyjne ale co najważniejsze powstał szczegółowy plan działania, którego celem było znalezienie pracodawcy i awans zawodowy. Doradca nie wyręczy kandydata z szeregu działań na rzecz znalezienia nowej pracy, jednak jest bardzo pomocny aby te działania nie były chaotyczne, niepełne czy przypadkowe. Współpraca z Panem Grzegorzem to inwestycja, która zwróciła mi się bardzo szybko, polecam ją wszystkim, którzy znając swoją wartość zawodową chcą aby poznali ją także potencjalni pracodawcy.
(MS, Menedżer Finansowy w branży budowlanej)

Sesje coachingowe z Panem Grzegorzem Plucińskim pozwoliły mi spojrzeć na siebie oczami osoby obiektywnej i życzliwej. Jeszcze nigdy dotąd tak wyraźnie nie zobaczyłam swoich mocnych stron (przy okazji odkryłam, że jest ich więcej, niż sądziłam), a jednocześnie dowiedziałam się, nad jakimi obszarami warto popracować tak, aby również znalazły się po stronie plusów.
Pan Grzegorz był i jest dla mnie takim przewodnikiem, który swoimi wskazówkami pozwala samodzielnie odkryć właściwą drogę.
Co więcej – rady i wskazówki Pana Grzegorza świetnie sprawdzają się nie tylko w życiu zawodowym, ale także i prywatnym. Polecam!
(MB, PR Manager i Rzecznik Prasowy w międzynarodowej korporacji)

Z Panem Grzegorzem Plucińskim współpracowałem w ramach usługi Architekci Kariery. Sam program jak i jego realizację oceniam bardzo pozytywnie.
Otrzymałem wszelkie niezbędne informacje a spotkania były prowadzone indywidualnie pod kątem moich doświadczeń zawodowych jak i aktualnych tendencji rynkowych. Na wszelkie pytania zawsze uzyskiwałem jasną ,wyczerpującą temat odpowiedź. Pan Grzegorz cechuje się doskonałą znajomością rynku pracy oraz sposobów na jej poszukiwanie .Mogę z przyjemnością polecić konsultacje prowadzone przez Pana Grzegorza jako wartościową ,dobrze wykonywaną usługę, pozwalającą na skuteczne poruszanie się na rynku pracy.
 (AH, Dyrektor Zarządzający w branży motoryzacyjnej)

 
Pan Grzegorz Pluciński to wysokiej klasy Specjalista w tematach HR.
Sprawdza się zarówno w roli Doradcy Kariery, w procesie obierania właściwej
drogi rozwoju, gdzie rzeczowo i z niezwykłą kulturą osobistą  potrafi
wyłowić istotne elementy doświadczenia i cech osobistych kandydata, oraz w
roli egzaminatora w ramach Assessment Center.
W stresującej dla kandydata sytuacji,  w wymienionych powyżej  przypadkach,
potrafi poprzez swoje rzeczowe i stonowane nastawienie, tchnąć spokój i
wydobyć maksimum rzeczywistego potencjału z partnera rozmowy.

Każdej z osób planującej wprowadzenie zmiany w swoje życie zawodowe,
polecam Pana Grzegorza jako kompetentnego Doradcę, który potrafi wskazać
właściwy kierunek, zrozumieć własny potencjał i dać wiarę w dokonanie
prawidłowego wyboru.

(ZS, Dyrektor ds. Rozwoju w branży nieruchomości)