Blog

W jakich sytuacjach warto wykorzystać możliwości jakie daje Executive Coaching?

Wiesz już, że executive coaching to narzędzie przygotowane dla specjalnych potrzeb kadry menadżerskiej i powinieneś rozważyć skorzystanie z niego, jeśli w firmie jesteś jedną z osób decyzyjnych. Ale… co tak naprawdę możesz zyskać, decydując się na taki proces? Jako poważny pracownik potrzebujesz konkretów – słusznie. Spieszymy z wyjaśnieniami i odpowiedzią, w jakich sytuacjach sięgnięcie po pomoc executive coacha wyjdzie Ci na dobre. 

Zmiany, zmiany, zmiany… 

Jak już zdążyłeś dowiedzieć się z poprzedniego tekstu, usługi specjalistów mogą być niezastąpione, kiedy Twoja firma przechodzi przez proces zmiany. Executive coaching pomoże Ci w wypracowaniu odpowiedzi, jak zarządzać zespołem w tym trudnym czasie, w jaki sposób radzić sobie z nastrojami pełnymi niepokoju i o czym trzeba pamiętać, przeprowadzając wynikające ze zmiany najtrudniejsze rozmowy (zwolnienia, informacje o wynikach poniżej oczekiwań). Taka sytuacja na pewno spotka Cię przynajmniej raz w trakcie kariery zawodowej – warto być do niej odpowiednio przygotowanym. 

Słowo klucz – networking

Coś, nad czym pracujesz niezależnie od tego, czy posiadasz pracę, czy raczej jesteś w trakcie jej zmiany. O konieczności budowania sieci kontaktów uczyli Cię już na studiach? To wspaniale, jednak jako doświadczony menadżer musisz wiedzieć, że techniki skuteczne w przypadku młodego i niedoświadczonego pracownika nie zadziałają u biegłego w swojej dziedzinie specjalisty. Praca z executive coachem pozwoli poznać bardziej profesjonalne metody i wypracować własną strategię efektywnego networkingu. O strategicznym podejściu napiszemy dla Was za tydzień – bądźcie czujni. 

A może nowa praca?

Czasami miejsce pracy, nawet to najlepsze, przestaje zaskakiwać nas nowymi wyzwaniami zawodowymi. Jednym z rozwiązań jest walka o wyższe stanowisko, jednak jeśli nie jest to możliwe, ambitny specjalista pomyśli o zmianie pracy. To poważny ruch, dlatego też wsparcie w postaci dobrze przygotowanego executive coachingu może być niezwykle pomocne. Z coachem wypracujesz jak efektywnie wykorzystywać networking przy aplikowaniu i w jaki sposób kontaktować się z rekruterami w poszukiwaniu interesujących, spójnych z wcześniejszym doświadczeniem ofert. 

Stopień wyżej – awans 

To zawsze miła wiadomość. Jednak nawet kadra zarządzająca może czuć obawy i lekki niepokój przed objęciem nowego, wyższego stanowiska. Czy na pewno dam sobie radę? Czy moje kompetencje są wystarczające na nowym stanowisku? Do tego typu zmian warto być przygotowanym odpowiednio wcześnie, a pracę ze specjalistą możesz potraktować jako etap swojego wdrożenia. Potwierdzisz swoje kwalifikacje i poczujesz się pewnie w nadchodzącej sytuacji.

Rozwijaj umiejętności  

Komunikacja, team building, motywowanie zespołu, umiejętności przywódcze… To wszystko cechy dobrego menadżera, nad którymi można i trzeba pracować. Executive coaching daje taką szansę. Warto docenić to, że każdy tego typu proces jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Nie ma uniwersalnych rozwiązań, a każda historia i ścieżka kariery wymaga tego, żeby cały projekt był „uszyty na miarę.” Nad kompetencjami pracuje się w sposób najbardziej odpowiedni dla konkretnego klienta. W końcu zarówno potencjał, jak i doświadczenie różnią się w przypadku każdej jednostki i ważna jest ich odpowiednia, dopasowana „obróbka”. 

Planujesz zmiany? Skontaktuj się z nami i sprawdź jak możemy Ci pomóc: KONTAKT

 

Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

Consultant at Career & CV Experts
Wspieram firmy w obszarze rekrutacji oraz definiowania skutecznych strategii Emloyer Branding. Współpracuję też z managerami oraz specjalistami, którzy są w trakcie zmian zawodowych i pomagam im przejść przez ten proces krok po kroku. Ode mnie zawsze otrzymasz informację zwrotną.
Piotr Jabłoński

Latest posts by Piotr Jabłoński (see all)