Blog

Sprawdź jakim jesteś typem pracownika?

Krótki test na piątek. Dowiedz się, czego powinieneś wymagać od siebie i które zadania najlepiej wpływają na rozwój Twojej kariery. Jakie są Twoje słabe i mocne strony.

1. Gdy natrafiasz na problem w pracy: a) zlecasz wykonanie zadania innym b) dokładnie analizujesz zadanie krok po kroku i zastanawiasz się, co mogło pójść nie tak c) od razu zabierasz się za rozwiązanie problemu, a gdy masz z tym kłopot, prosisz o pomoc kolegę z biurka obok 2. Koledzy z pracy chcą zamówić obiad: a) polecasz im knajpę i zlecasz zamówienie swojego ulubionego dania b) nie obchodzi Cię to – masz dużo pracy, a poza tym w torbie czekają kanapki od żony c) sprawnie zbierasz zamówienia i dzwonisz do wybranej przez wszystkich knajpki 3. Zostajesz zwolniony, co robisz? a) zakładasz swoją firmę b) przygotowujesz tabelki z listą pracodawców i kategoryzujesz je w folderach c) wybierasz miejsca, w których chciałbyś pracować i tworzysz spersonalizowane CV 4. Zbliża się deadline projektu: a) zachowujesz zimną krew, wykonujesz swoją pracę, ale i nadzorujesz postępy kolegów b) nie przejmujesz się, już dawno wykonałeś swoją pracę c) udziela Ci się atmosfera paniki panującej w biurze, więc razem ze współpracownikami spędzasz godziny w kuchni, gdzie narzekasz na nawał pracy 5. Gdy szef wybiera się na urlop: a) zastępujesz go b) nie ma to dla Ciebie znaczenia, wykonujesz swoją pracę tak samo sumiennie c) jest to dla Ciebie okazja do spędzenia większej ilości czasu w kuchni, bo przecież gdy kota nie ma, myszy harcują.  

Wyniki

Przewaga odpowiedzi  „a” – Szef

Nie trzeba tutaj wiele pisać. Lubisz kiedy jest na Twoim. Potrafisz świetnie zorganizować pracę swoją i innych. Bardzo dobrze radzisz sobie pracując w stresie i co najważniejsze: nie boisz się podejmować decyzji. Idź tą drogą. Dalej bierz na siebie odpowiedzialność i motywuj innych do działania. Spróbuj jednak zwrócić uwagę na potrzeby i zdanie innych. Lubisz kiedy inni Cię słuchają i wykonują Twoje polecenia, ale nie oznacza to, że ZAWSZE masz rację. Spróbuj wsłuchać się w zdanie innych ludzi i pamiętaj, że zespół nie jest osobnym tworem, który działa wbrew Tobie. Jesteś jego częścią.szef

  Przewaga odpowiedzi „b” – Analityk

Jesteś raczej introwertycznym typem osobowości. Lubisz organizować sobie pracę w spokoju i mieć wszystko poukładane. Nie za często wchodzisz w interakcje z innymi w sferze pozazawodowej. Jeśli jednak, to zawsze jesteś lojalny i czasami  kryjesz ich błędy, które zauważasz ZAWSZE. Jesteś bardzo szczegółowy i lubisz, kiedy inni postępują według zasad. Spróbuj zwrócić większą uwagę na emocje i odczucia innych. Czasami, żeby złapać z nimi świetny kontakt, wystarczy spędzić kilka minut więcej w kuchni. Twoja praca na tym nie ucierpi, bo jesteś w niej świetny, a korzyści mogą być ogromne.ważniak

Przewaga odpowiedzi „c” – Kumpel

Lubisz zmiany. Nie jesteś typem rządzącym, ale też nie izolujesz się od innych. Uwielbiasz rozmawiać i spędzać czas z ludźmi – lubisz swoich klientów i współpracowników, z którymi masz często świetny kontakt. Zawsze zauważasz w ludziach dobre strony. Wolisz wykonywać pracę sprawnie i często zmieniać sposoby na dotarcie do celu. Pamiętaj jednak, że nowe nie zawsze znaczy lepsze. Zwróć większą uwagę na szczegóły. Pamiętaj, że (tylko z pozoru) nudnymi zajęciami można pozytywnie domykać projekty.

bio_zgrywus