Blog

Zdarza się, że rekruterzy podczas rozmów kwalifikacyjnych zadają dziwne pytania. Ten zestaw zagadek lateralnych, stosowany był podczas rekrutacji do jednej z globalnych firm doradczych – Accenture.

Pytania z pozoru absurdalne mają za zadanie sprawdzić czy potrafisz wyjść poza swoje schematy myślenia. Czy jesteś kreatywny i umiesz szukać nowych rozwiązań w trudnych sytuacjach? Spojrzenie na problem z innej perspektywy może ułatwić jego rozwiązanie. Żeby rozwiązać taką zagadkę wykorzystaj twórcze myślenie i pozbądź się sztywnego sposobu postrzegania świata. Rozwiązania wbrew pozorom zawsze są logiczne, chociaż czasami porażają swoją prostotą.    Sprawdź czy potrafisz myśleć lateralnie:  
Jak wsadzić żyrafę do lodówki? żyrafa Jak wsadzić słonia do lodówki? 83645_murek-slon-dziewczyna Król lew zwołał konferencję swoich poddanych. Biorą w niej udział wszystkie zwierzęta oprócz jednego. Które zwierzę jest nieobecne? lion-of-juda Musisz przepłynąć przez rzekę w krainie krokodyli i nie masz łodzi. Jak dostajesz się na drugi brzeg?
WPHHZMYM   Wśród najciekawszych odpowiedzi rozlosujemy 5 zaproszeń na szkolenie: Jak zdobyć pracę organizowane przez zespół Czas na mnie Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: konkursy@cvexpert.pl W tytule maila wpisz: Cogito ergo sum. Na zgłoszenia czekamy do czwartku 12 grudnia, do godziny 23:59. O wynikach konkursu poinformujemy 13 grudnia na naszym fanpage na facebooku: CV Expert Termin szkolenia: sobota, 14.12.2013 Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Czas na mnie! 
Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

CEO & Founder & Career Consultant at Career & CV Experts
Były rekruter, zdobywał doświadczenie w firmach doradztwa personalnego i w wewnętrznych działach HR. Przeprowadził ponad 200 procesów rekrutacyjnych na różne szczeble stanowisk dla polskich i międzynarodowych organizacji.

Szum informacyjny, brak wiedzy kandydatów na temat mechanizmów rządzących rynkiem pracy w epoce mediów społecznościowych oraz kłopoty w komunikacji na linii: kandydat - rekruter - pracodawca, zainspirowały go do przejścia na „trzecią stronę mocy” i założenia firmy doradczej Career & CV Experts (http://cvexpert.pl/). Gdzie wraz zespołem Konsultantów od ponad 5 lat, skutecznie wspiera swoich Klientów w podejmowaniu strategicznych decyzji, związanych z rozwojem ich karier oraz efektywnym poruszaniu się po rynku pracy.

Wierzy, że gdyby przynajmniej połowa kandydatów, którzy nie otrzymali obiecanej informacji zwrotnej od rekruterów, zamiast obrażać się na nich, nagłośniłaby sprawę w mediach społecznościowych, to zjawisko szybko przestałoby istnieć.
Piotr Jabłoński
  • Rafał Dembowski

    Nie startuje bo znowu wygram i po co mi to. A spotkanie pewnie daleko… 😉

  • Sabrina

    Sama zdawałam takie pytania w trakcie rekrutacji parę lat w stecz, prosimy o nowe zagadki – może ktoś ma własne autorskie i wykorzystywał je w pracy? Może warto się podzielić reakcjami kandydatów 🙂

  • Vitek

    Typowe testy mające na celu pokazanie kreatywności nawiedzonych rekruterów