Blog

Zdarza się, że rekruterzy podczas rozmów kwalifikacyjnych zadają dziwne pytania. Ten zestaw zagadek lateralnych, stosowany był podczas rekrutacji do jednej z globalnych firm doradczych – Accenture.

Pytania z pozoru absurdalne mają za zadanie sprawdzić czy potrafisz wyjść poza swoje schematy myślenia. Czy jesteś kreatywny i umiesz szukać nowych rozwiązań w trudnych sytuacjach? Spojrzenie na problem z innej perspektywy może ułatwić jego rozwiązanie. Żeby rozwiązać taką zagadkę wykorzystaj twórcze myślenie i pozbądź się sztywnego sposobu postrzegania świata. Rozwiązania wbrew pozorom zawsze są logiczne, chociaż czasami porażają swoją prostotą. 

 

Sprawdź czy potrafisz myśleć lateralnie:

 

Jak wsadzić żyrafę do lodówki?

żyrafa
Jak wsadzić słonia do lodówki?

83645_murek-slon-dziewczyna
Król lew zwołał konferencję swoich poddanych. Biorą w niej udział wszystkie zwierzęta oprócz jednego. Które zwierzę jest nieobecne?

lion-of-juda
Musisz przepłynąć przez rzekę w krainie krokodyli i nie masz łodzi. Jak dostajesz się na drugi brzeg?

WPHHZMYM

 

Wśród najciekawszych odpowiedzi rozlosujemy 5 zaproszeń na szkolenie: Jak zdobyć pracę organizowane przez zespół Czas na mnie

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: konkursy@cvexpert.pl

W tytule maila wpisz: Cogito ergo sum. Na zgłoszenia czekamy do czwartku 12 grudnia, do godziny 23:59. O wynikach konkursu poinformujemy 13 grudnia na naszym fanpage na facebooku: CV Expert

Termin szkolenia: sobota, 14.12.2013

Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: Czas na mnie! 

Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

Consultant at Career & CV Experts
Wspieram firmy w obszarze rekrutacji oraz definiowania skutecznych strategii Emloyer Branding. Współpracuję też z managerami oraz specjalistami, którzy są w trakcie zmian zawodowych i pomagam im przejść przez ten proces krok po kroku. Ode mnie zawsze otrzymasz informację zwrotną.
Piotr Jabłoński

Latest posts by Piotr Jabłoński (see all)