Blog

Pięć powodów, dla których warto odnieść sukces zawodowy

O tym, że sukces zawodowy i osobisty na siebie wpływają, wiemy intuicyjnie. Wielu z nas chowa jednak jeszcze głęboko zakorzenione, ale często niesłuszne, przekonanie, że sukces w pracy można osiągnąć tylko kosztem swojego życia osobistego. Ta nieprawda często blokuje nasze perspektywy zawodowe, bo wielu z nas wmawia sobie, że nie powinniśmy osiągać wyższych stanowisk, gdyż będzie to jednoznaczne z robieniem kariery kosztem rodziny.

Wielu też nie zdecyduje się na zmianę pracy, bo lepsza kiepska, ale stabilna, niż nieznana, być może bardziej wymagająca. Cholera! Miejmy nadzieję, że będzie wymagająca! Miejmy nadzieję, że będzie czasochłonna i że nauczy nas czegoś nowego! Nikt jeszcze nie rozwinął się mając stabilną pracę, w której nie musiał się zbyt wiele wysilić. Ty też się nie rozwiniesz. Jeśli czujesz, że jesteś właśnie w takim miejscu, natychmiast uciekaj.

1. Hajs musi się zgadzać

Nie ma co się czarować. Dobra praca to znaczy dobre pieniądze. Lepiej spędzać wakacje na prywatnym jachcie na południowych morzach niż w Pensjonacie „U Halinki”. Lepsze zarobki pozwalają nam na więcej. Możemy w ten sposób realizować swoje marzenia, ekskluzywne pasje, a przy okazji mamy większe poczucie bezpieczeństwa.

Hajs

2. Poczucie bezpieczeństwa

Jeśli potrafisz zarządzać 200 osobowym zakładem produkcyjnym albo negocjujesz z klientem kontrakt na dwie bańki, albo przed chwilą dzwonił do ciebie znany celebryta, bo tylko TY jesteś w stanie rozwiązać jego PR-owy problem, to wiesz, że cokolwiek się nie stanie, dasz sobie radę. Masz poczucie, że poradzisz sobie w każdej sytuacji. Nie chodzi więc już nawet o poczucie bezpieczeństwa, wynikające z większej ilości pieniędzy, ale ze świadomości, że jesteśmy specami od problemów, co może nas zaskoczyć?

Batman

3. Pewność siebie

Jesteśmy specami nie tylko od problemów – mamy poczucie, że daliśmy sobie radę w życiu. Mamy poczucie, że nasza ciężka praca i nieprzespane nieraz noce przyniosły nam efekty. Potrafimy o siebie zadbać i czujemy szacunek innych ludzi, którzy doceniają nasz sukces. To wszystko buduje naszą pewność siebie i dobre samopoczucie. Nie zapominajmy, że pewność siebie jest seksowna, nie tylko u mężczyzn…

Superman

4. Dystans

Dystans do rzeczy, które nie są istotne. Obcując z trudnymi problemami wiemy, co tak naprawdę jest ważne. Skupiamy się bardziej na rodzinie i przyjaciołach, ale i im jesteśmy w stanie wskazać, którymi problemami powinni się zająć, a które ignorować, bo przecież są rzeczy ważniejsze…

Dystans

5. Ciągły rozwój

Znam domy, w których ambitni rodzice, rozwijają się szybciej niż ich szkolne pociechy. Tłumaczę sobie to w ten sposób, że zinstytucjonalizowana szkoła rozleniwia dzieciaki i podsuwa im tylko te rzeczy, które one muszą znać. Różnica jest taka, że ich rodzice chcą się rozwijać, chłoną kursy, szkolenia i uczą się trzeciego języka, mają czas na pracę, sport, pasje i opiekę nad leniwymi dzieciakami. Czy dał im to sukces zawodowy? Na pewno byli tacy już wcześniej, co więcej, może właśnie te cechy wpłynęły na ich sukces zawodowy. Jedno jest pewne – będą odnosić ich jeszcze więcej, bo dla nich szczęśliwa rodzina i sukces w pracy idą w parze.

Spider-Man (1)