Blog

Wypowiedź dla programu 3 Polskiego Radia: Profesor psychologii opublikował CV niepowodzeń w Internecie

Profesor psychologii Johannes Haushofer z Uniwersytetu Princeton upublicznił dość nietypowe CV. Wbrew temu co polecają doradcy kariery. zawiera ono listę zawodowych porażek. O dziwo w ten sposób spreparowany dokument, sprawdza się w swojej roli o niebo lepiej niż klasyczne resume.

Jak polscy rekruterzy zareagowaliby na takie CV? Kiedy warto zdecydować się na taki krok? Posłuchaj wypowiedzi naszego konsultanta dla Programu III Polskiego Radia: 

 

CV profesora wygląda tak: 

cv-failures

cv-failure-22Źródło: http://www.princeton.edu/haushofer/

Jak wyglądałoby twoje CV z listą najbardziej spektakularnych zawodowych niepowodzeń?

Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

Personal Brand Strategist / Career Consultant at Career & CV Experts
Wspieram profesjonalistów w podejmowaniu strategicznych decyzji, związanych z rozwojem kariery, budowaniem wizerunku i marki osobistej oraz skutecznym poruszaniu się po globalnym rynku pracy z wykorzystaniem mediów społecznościowych.

Wiem jak działają mechanizmy rządzące rynkiem pracy. Pracowałem jako headhunter/rekruter w firmach doradztwa personalnego (Search&Selection, Executive Search) i w wewnętrznym dziale HR (Integrator IT).

Przeprowadziłem ponad 200 procesów rekrutacyjnych na stanowiska specjalistyczne i zarządcze (średni i wysoki szczebel). Obecnie obserwuję rynek pracy z perspektywy moich klientów którzy się po nim poruszają.
Piotr Jabłoński