Blog

Wypowiedź dla programu 3 Polskiego Radia: Profesor psychologii opublikował CV niepowodzeń w Internecie

Profesor psychologii Johannes Haushofer z Uniwersytetu Princeton upublicznił dość nietypowe CV. Wbrew temu co polecają doradcy kariery. zawiera ono listę zawodowych porażek. O dziwo w ten sposób spreparowany dokument, sprawdza się w swojej roli o niebo lepiej niż klasyczne resume.

Jak polscy rekruterzy zareagowaliby na takie CV? Kiedy warto zdecydować się na taki krok? Posłuchaj wypowiedzi naszego konsultanta dla Programu III Polskiego Radia: 

 

CV profesora wygląda tak: 

cv-failures

cv-failure-22Źródło: http://www.princeton.edu/haushofer/

Jak wyglądałoby twoje CV z listą najbardziej spektakularnych zawodowych niepowodzeń?

Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

CEO & Founder & Career Consultant at Career & CV Experts
Były rekruter, zdobywał doświadczenie w firmach doradztwa personalnego i w wewnętrznych działach HR. Przeprowadził ponad 200 procesów rekrutacyjnych na różne szczeble stanowisk dla polskich i międzynarodowych organizacji.

Szum informacyjny, brak wiedzy kandydatów na temat mechanizmów rządzących rynkiem pracy w epoce mediów społecznościowych oraz kłopoty w komunikacji na linii: kandydat - rekruter - pracodawca, zainspirowały go do przejścia na „trzecią stronę mocy” i założenia firmy doradczej Career & CV Experts (http://cvexpert.pl/). Gdzie wraz zespołem Konsultantów od ponad 5 lat, skutecznie wspiera swoich Klientów w podejmowaniu strategicznych decyzji, związanych z rozwojem ich karier oraz efektywnym poruszaniu się po rynku pracy.

Wierzy, że gdyby przynajmniej połowa kandydatów, którzy nie otrzymali obiecanej informacji zwrotnej od rekruterów, zamiast obrażać się na nich, nagłośniłaby sprawę w mediach społecznościowych, to zjawisko szybko przestałoby istnieć.
Piotr Jabłoński