Blog

Najbardziej irytujące typy pracowników biurowych, cz. 1

Są wszędzie, w każdej firmie. Na początku mogą nawet wydawać się miłymi współpracownikami, ale ostatecznie pokazują swoją prawdziwą twarz. Czasami zdarzają się tacy, którzy są irytujący tylko sezonowo, inni – tylko w określonych sytuacjach. Oto najbardziej irytujące typy pracowników, których możesz spotkać w biurze.

Konfident

Chcesz urwać showard-webb_2089969bię 10 minut wcześniej? Nie oddałeś na czas raportu za trymestr, ale nikt się do tej pory nie zorientował? Myślisz, że te przewinienia ujdą Ci płazem? Nie na jego warcie! Jeśli tylko jest gdzieś w pobliżu, wychyli się jak sędzia liniowy podczas bramkowej akcji i krzyknie: Spalony!

Gaduła

Niby spoko. Szczególnie miło zamienić z nim parę słów na początku naszej przygody w firmie. Ale to bywa zwodnicze. Już po miesiącu zorientujemy się, że coś jest nie tak. Niby nie znacie się tak dobrze, ale wiesz już wszystko o ich związkach i najbliższej rodzinie. Co będzie później – możesz sobie tylko wyobrażać. Szybko zresztą zorientujesz się, że to nie jest osoba nastawiona na odbiór. Chodzi tylko i wyłącznie o ciągłe nadawanie sygnału.

Pupilek szefa

Można pomylić go z konfidentem, czasami pełni obie funkcje, ale często ogranicza się tylko do jednej. Przytakuje we wszystkim. To, co powie miłościwie panujący jest cudowne, wspaniałe i ogólnie ma wielki potencjał. Może nie byłby tak szkodliwy, gdyby nie to, że blokuje każdą racjonalną dyskusję i uniemożliwia konstruktywną krytykę.

Wszechwiedzący

Bije od niego aura wiedzy i wyższości. Czujesz ją już na wejściu. Jeśli nie masz takich odczuć, nie martw się – on Ci o tym przypomni. Będzie traktować Cię z góry, za każdym razem, kiedy poprosisz o wyjaśnienie czegokolwiek. Nie wiesz jak trafić do toalety w nowej pracy? On Ci to wyjaśni, przybierając ważną minę i upewniając się, że przyjąłeś wiadomość z pokorą.

Ronaldo-Howard-Webb-004

Więcej typów wkrótce…