Blog

List dyrektora personalnego do pracowników!!!

Droga załogo! Na początku tego listu chciałem wyrazić swoje zdanie w kwestii ubioru. Otóż rozumiem, że przychodzicie do pracy w stroju, na który pozwala Wam Wasze wynagrodzenie. Jeżeli ubieracie się w spodnie od Prady, nosicie torebki Gucciego, wnioskuję zatem, że finansowo układa Wam się całkiem dobrze, nie potrzebujecie więc podwyżki. Jeżeli ubieracie się w tanie ciuchy, to po pierwsze, brak Wam gustu, a po drugie, powinniście lepiej zarządzać swoimi finansami. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Wam na zakup ładniejszych ubrań. Również w tym przypadku podwyżka nie jest niczym uzasadniona. Jeżeli ubieracie się „pomiędzy” dwoma powyższymi przypadkami, jesteście w miejscu i na poziomie, na którym aktualnie powinniście być. Mniemam sądzić, że równie idealnie zaspokajacie swoje finansowe potrzeby. Nie potrzebujecie więc podwyżki. L4 Nie będziemy odtąd akceptować zwolnienia lekarskiego, jako potwierdzenia Waszej choroby. Jeżeli jesteście w stanie iść do lekarza, możecie również przyjść do pracy. Operacje Są od teraz zabronione. Tak długo, jak zamierzacie u nas pracować, potrzebujecie wszystkich organów. Nie powinniście nawet rozważać usuwania czegokolwiek, zatrudniliśmy Was w całości. Usunięcie jakiegoś narządu będzie jawnym naruszeniem warunków umowy o pracę. Dzień wolny na żądanie Każdy pracownik otrzyma 104 dni wolnych na żądanie w roku. Będą to wszystkie soboty i niedziele. Urlop Wszyscy pracownicy od tej pory będą jeździć na wakacje w tym samym czasie. Wspólnie z radą nadzorczą wyznaczyliśmy stałe dni urlopu: 1 styczeń i 25 grudzień. Używanie toalety Nasi pracownicy spędzają zdecydowanie zbyt dużo czasu w toalecie. Od jutra będą Państwo chodzić do łazienki w kolejności alfabetycznej, w wyznaczonych godzinach. Osoby o imieniu rozpoczynającym się od „A” od 8:00 do 8:20, osoby, których imię rozpoczyna się na literę „B” od 8:20 do 8:40 i tak dalej. Jeżeli nie będziecie mogli pójść w wyznaczonym czasie, konieczne będzie poczekanie do kolejnej wyznaczonej serii, następnego dnia. W naprawdę wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zamienienia się z koleżanką lub kolegą. Przełożony każdego z pracowników powinien zaakceptować taką prośbę na piśmie. Przy zamianie obowiązuje jednak 3 minutowy limit. Po trzech minutach włączy się alarm, rolka papieru toaletowego się zatnie, zostaną otwarte drzwi i będzie zrobione zdjęcie. Fotografia zostanie następnie umieszczona na tablicy ogłoszeń. Przerwy na lunch Osoby chude otrzymają 30 minut przerwy, by mogły zjeść więcej i wyglądać zdrowiej. Osoby normalnych rozmiarów otrzymają 15 minut przerwy, żeby mogły zjeść zbalansowany posiłek i utrzymać swoją figurę. Osoby otyłe otrzymają 5 minut przerwy. To wystarczająco dużo czasu, by wypić Slim Fast i połknąć tabletki odchudzające. Dziękuję za Wasze zaangażowanie, lojalność oraz ogromny wkład w budowanie pozytywnego wizerunku systemu zatrudnienia w naszej organizacji.
Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

CEO & Founder & Career Consultant at Career & CV Experts
Były rekruter, zdobywał doświadczenie w firmach doradztwa personalnego i w wewnętrznych działach HR. Przeprowadził ponad 200 procesów rekrutacyjnych na różne szczeble stanowisk dla polskich i międzynarodowych organizacji.

Szum informacyjny, brak wiedzy kandydatów na temat mechanizmów rządzących rynkiem pracy w epoce mediów społecznościowych oraz kłopoty w komunikacji na linii: kandydat - rekruter - pracodawca, zainspirowały go do przejścia na „trzecią stronę mocy” i założenia firmy doradczej Career & CV Experts (http://cvexpert.pl/). Gdzie wraz zespołem Konsultantów od ponad 5 lat, skutecznie wspiera swoich Klientów w podejmowaniu strategicznych decyzji, związanych z rozwojem ich karier oraz efektywnym poruszaniu się po rynku pracy.

Wierzy, że gdyby przynajmniej połowa kandydatów, którzy nie otrzymali obiecanej informacji zwrotnej od rekruterów, zamiast obrażać się na nich, nagłośniłaby sprawę w mediach społecznościowych, to zjawisko szybko przestałoby istnieć.
Piotr Jabłoński