Blog

List dyrektora personalnego do pracowników!!!

Droga załogo!

Na początku tego listu chciałem wyrazić swoje zdanie w kwestii ubioru. Otóż rozumiem, że przychodzicie do pracy w stroju, na który pozwala Wam Wasze wynagrodzenie.

Jeżeli ubieracie się w spodnie od Prady, nosicie torebki Gucciego, wnioskuję zatem, że finansowo układa Wam się całkiem dobrze, nie potrzebujecie więc podwyżki.

Jeżeli ubieracie się w tanie ciuchy, to po pierwsze, brak Wam gustu, a po drugie, powinniście lepiej zarządzać swoimi finansami. Zaoszczędzone pieniądze pozwolą Wam na zakup ładniejszych ubrań. Również w tym przypadku podwyżka nie jest niczym uzasadniona.

Jeżeli ubieracie się „pomiędzy” dwoma powyższymi przypadkami, jesteście w miejscu i na poziomie, na którym aktualnie powinniście być. Mniemam sądzić, że równie idealnie zaspokajacie swoje finansowe potrzeby. Nie potrzebujecie więc podwyżki.

L4
Nie będziemy odtąd akceptować zwolnienia lekarskiego, jako potwierdzenia Waszej choroby. Jeżeli jesteście w stanie iść do lekarza, możecie również przyjść do pracy.

Operacje
Są od teraz zabronione. Tak długo, jak zamierzacie u nas pracować, potrzebujecie wszystkich organów. Nie powinniście nawet rozważać usuwania czegokolwiek, zatrudniliśmy Was w całości. Usunięcie jakiegoś narządu będzie jawnym naruszeniem warunków umowy o pracę.

Dzień wolny na żądanie
Każdy pracownik otrzyma 104 dni wolnych na żądanie w roku. Będą to wszystkie soboty i niedziele.

Urlop
Wszyscy pracownicy od tej pory będą jeździć na wakacje w tym samym czasie. Wspólnie z radą nadzorczą wyznaczyliśmy stałe dni urlopu: 1 styczeń i 25 grudzień.

Używanie toalety
Nasi pracownicy spędzają zdecydowanie zbyt dużo czasu w toalecie. Od jutra będą Państwo chodzić do łazienki w kolejności alfabetycznej, w wyznaczonych godzinach. Osoby o imieniu rozpoczynającym się od „A” od 8:00 do 8:20, osoby, których imię rozpoczyna się na literę „B” od 8:20 do 8:40 i tak dalej. Jeżeli nie będziecie mogli pójść w wyznaczonym czasie, konieczne będzie poczekanie do kolejnej wyznaczonej serii, następnego dnia.

W naprawdę wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość zamienienia się z koleżanką lub kolegą. Przełożony każdego z pracowników powinien zaakceptować taką prośbę na piśmie. Przy zamianie obowiązuje jednak 3 minutowy limit. Po trzech minutach włączy się alarm, rolka papieru toaletowego się zatnie, zostaną otwarte drzwi i będzie zrobione zdjęcie. Fotografia zostanie następnie umieszczona na tablicy ogłoszeń.

Przerwy na lunch
Osoby chude otrzymają 30 minut przerwy, by mogły zjeść więcej i wyglądać zdrowiej. Osoby normalnych rozmiarów otrzymają 15 minut przerwy, żeby mogły zjeść zbalansowany posiłek i utrzymać swoją figurę. Osoby otyłe otrzymają 5 minut przerwy. To wystarczająco dużo czasu, by wypić Slim Fast i połknąć tabletki odchudzające.

Dziękuję za Wasze zaangażowanie, lojalność oraz ogromny wkład w budowanie pozytywnego wizerunku systemu zatrudnienia w naszej organizacji.

Piotr Jabłoński

Piotr Jabłoński

Consultant at Career & CV Experts
Wspieram firmy w obszarze rekrutacji oraz definiowania skutecznych strategii Emloyer Branding. Współpracuję też z managerami oraz specjalistami, którzy są w trakcie zmian zawodowych i pomagam im przejść przez ten proces krok po kroku. Ode mnie zawsze otrzymasz informację zwrotną.
Piotr Jabłoński

Latest posts by Piotr Jabłoński (see all)