Blog

Jak przetrwać w pracy, kiedy inni mają wolne

Długi weekend w trakcie. Większość z czytelników Cvexperta właśnie w tym momencie korzysta z uroków wolnych dni. Ktoś wyleguje się nad morzem, ktoś inny odwiedza teściów, a jeszcze ktoś nadrabia niedobory snu. A co z tymi, którzy nie mogli pozwolić sobie na krótkie wczasy i długi czerwcowy weekend spędzają w biurze? To właśnie dla nich kilka słów pociechy i zarazem sposobów na przetrwanie najbliższych upalnych dni.

Puste biuro

To zdecydowanie największa zaleta pracy w wolne dni. W czasie, gdy inny stoją w korkach, wy możecie pojawić się w pustym biurze i z czystym sumieniem wywalić nogi na biurko. Przecież i tak nie ma nikogo, kto mógłby to skontrolować, albo spojrzeć na was krzywo. Zapewne brakuje również szefa, który kontroluje każdy wasz ruch. Spokojnie możecie pozwolić sobie na trochę wytchnienia, dłuższe przerwy i co najważniejsze brak współpracowników, którzy będą zanudzać was tzw. życiówkami.

Klimatyzacja

Gdy jednak zrobi się wam smutno i pozazdrościcie koledze z biurka obok obcowania z naturą pomyślcie o tym, że natura niesie za sobą 30 stopniowe upały, które w ciągu dnia są nieznośne i sprawiają, że każdy i tak szuka skrawka cienia. Co za tym idzie, w momencie, gdy wy z nogami na biurku spędzacie czas w chłodnym, klimatyzowanym biurze, wasi koledzy niczym nomadzi wędrują z całym dobytkiem w poszukiwaniu chłodu i zimnego piwa.

Pusty dom

Puste biuro = pusty dom. To że wy musicie pracować jeszcze nie oznacza, że wasza druga połowa spędzi cały długi weekend w mieście. Dzięki temu pracoholicy bez żadnego stresu będą mogli zamieszkać w biurze, a Ci którzy nie są pracusiami chętnie skorzystają z kolejnej porady.

Po pracy też istnieje życie

To że musicie spędzić wolne dni w pracy, to jeszcze nie koniec świata. Biura zamykają się ok 17- 18, czyli w momencie, kiedy w mieście robi się chłodniej, a ludzie zaczynają wychodzić na ulice. Wychodzi na to, że tak naprawdę nic nie tracicie, a czas po pracy możecie spędzić w towarzystwie znajomych w jakiejś przyjemnej knajpce.

Głowa do góry, Cvexpert życzy udanego długiego weekendu!

frog_no