Blog

6 sprawdzonych sposób na to jak [nie] spieprzyć rozmowy kwalifikacyjnej. That’s What She Said!

Kiedy idziesz na rozmowę o pracę chcesz, żeby wszystko szło gładko, jak nóż wjeżdża w masło. Sprawdzasz więc czy wszystko idzie dobrze: miętówki, dobre CV, porządny uścisk dłoni – dla wszystkiego okejka.

Ale jest też kilka innych rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

the-office

  1. Wygoogluj firmę

Sprawdź co piszą o Twoim potencjalnym pracodawcy. Dowiedz się jakie są opinie, jaka średnia zarobków, struktura organizacyjna, szanse awansu. Dowiedz się wszystkiego, co daje jakiś obraz warunków, które tam panują. Ostatecznie nie chciałbyś się przekonać na własnej skórze, że nie jest tak dobrze.

Dwight-K-Schrute-dwight-schrute-26528553-1440-1440

  1. Sprawdź stanowisko

Jasne, wiem że już tak pracowałeś. Ale to samo stanowisko, w różnych miejscach ma różne zakresy obowiązków, różne wymogi, i tym podobne. Przeczytaj bardzo dokładnie o czym napisali w swoim ogłoszeniu, zastanów się czego możesz się spodziewać i przygotuj listę pytań, które zadasz podczas rozmowy.

the_office_dwight_schrute_rain_2560x1600_wallpapername.com

  1. Przygotuj odpowiedzi, które podkreślą twoje kwalifikacje

O jedną rzecz można zapytać na kilka różnych sposobów, ale jeśli będzie w stanie przygotować kilka odpowiedzi, opowieści o pracy i anegdotek, które skutecznie pokażą, że znasz się na tym co robisz, to jesteś na dobrej drodze, żeby zdobyć tę pracę.

dwight-schrute

  1. Przygotuj odpowiedzi, które podkreślają twój entuzjazm

Chodzi nie tylko o to, żeby pokazać że jesteś dobrym pracownikiem. Możesz być dobry i nie być przy okazji nudziarzem. Pokaż, że zależy Ci nie tylko na pieniądzach (i dobrze żeby tak było), ale również na rozwoju osobistym, a także że pasjonuje Cię praca, o którą się starasz.

dwight_schrute_from_the_offic-1526

  1. Przygotuj odpowiedzi, które pokażą, że jesteś w dobrym miejscu

Pokaż się z tej strony, z której wydaje Ci się, że chciałbyś, żeby zobaczyła Cię firma. Jednym słowem – dopasuj się do ich kultury organizacyjnej. Czasem znaczy to, że musisz być bardziej wyluzowany, czasami że przyjdziesz w dwuczęściowym garniturze i nie uśmiechniesz się przez całą rozmowę. Po prostu dobrze się do tego przygotuj.

dwight_schrute_by_murderdoll_197666-d5q3gmj

  1. Zaplanuj podróż, żeby uniknąć stresu

Ten punkt wydaje się być banalnym, ale banalny nie jest. Osoby, które odnoszą sukcesy potrafią planować. Jeśli nie umiesz zaplanować swojej podróży na miejsce rozmowy, jak wyobrażasz sobie codzienne dojazdy. Jeśli coś pójdzie nie tak, a ty co prawda się nie spóźnisz, ale będziesz tak zestresowany, że wypadniesz fatalnie, możesz winić tylko swój brak zorganizowania. Bądź dobrze zorganizowany. Bądź przygotowany.

Powodzenia na rozmowach! Specjalne pozdrowienia dla fanów „The Office”: That’s What She Said! 

4381_10_full